Ubytovani
Úvodní strana Informace o ubytování Vinný sklep Fotogalerie Kontakt+Mapa Předpověď počasí

Hlohovec

Obec Hlohovec se nachází v okrese Břeclav, v samém srdci Lednicko-Valtickém areálu (UNESCO). První písemné zmínky o obci pochází z 16. století. Do katastru obce zasahuje soustava lednických rybníků (Nesyt, Hlohovecký a Prostřední rybník). Mezi významné památky obce patří Hraniční zámeček a kostel sv. Bartoloměje.

Hraniční zámeček

Tato klasicistní stavba postavená v roce 1886 připomíná původní moravsko-rakouskou hranici, která katastrem obce Hlohovec vedla až do roku 1920. Dnes se tady nachází retaurace terasou a výhledem ha Hlohovecký rybník. Další kulturní památkou je zde kostel sv. Bartoloměje.

Kultura

Obec žije dodnes čilým národopisným ruchem. Dvakrát ročně se tu pořádají tradiční slovácké krojované hody, které se konají ve svátky jak bývalého, tak současného patrona zdejšího kostela. Tzv. májové hodky probíhají v neděli po svátku sv. Jana Nepomuckého (16. května) a tradiční hody vždy v srpnu v neděli a pondělí po svátku sv. Bartoloměje (24. srpna). Na velikonoční něděli se každoročně koná v místním kulturním domě přehlídka vín za poslechu cimbálové muziky. Za podívanou jistě stojí i každoroční výlov Hlohoveckého rybníka (začátkem listopadu).


Odkaz na oficiální stránky obce Hlohovec